pl

Recepta na bardzo suchą, odwodnioną skórę.

Kategoria: Porady ekspertów

Jeśli towarzyszy Ci uczucie napięcia i „ciągnięcia” na twarzy, masz tendencję do pojawiania się suchych plam, a cera ma ziemisty odcień, to znak, że Twoja skóra jest odwodniona.

Niedostateczne nawilżenie to nie tylko problem kosmetyczny. Odwodniona skóra przestaje spełniać swoje funkcje. Dochodzi do naruszenia struktur kolagenowych i elastynowych, a także zachwiania płaszcza hydrolipidowego, co sprawia, że naskórek jeszcze szybciej traci wodę. W rezultacie skóra starzeje się dużo bardziej. Na twarzy pojawiają się linie i bruzdy, a także wzrasta ryzyko przedwczesnego pojawienia się zmarszczek. Co ważne – problem odwodnienia może dotknąć zarówno skóry suchej, jak i tłustej. 


Jak dochodzi do odwodnienia?

Do odwodnienia skóry mogą przyczyniać się czynniki środowiskowe, takie jak: temperatura, wiatr, zanieczyszczenia, a także niewłaściwe nawyki żywieniowe czy szkodliwe nałogi. Przesuszenie skóry może być następstwem niewłaściwej pielęgnacji oraz niektórych terapii, np. przeciwtrądzikowych. Bez względu na to, co doprowadziło do odwodnienia, warto sięgnąć po kosmetyk, który nie tylko doskonale nawilży naszą skórę, ale także przywróci jej hydrobalans. 
Z myślą o cerze odwodnionej stworzyliśmy Bioliq Intensywne Serum Nawilżające


Jak działa Intensywne Serum Nawilżające Bioliq?

Intensywne Serum Nawilżające Bioliq dzięki zastosowanemu systemowi water-boosting opartemu na technologii różnej wielkości cząsteczek nawilżających, steruje procesami nawilżania odbywającymi się we wszystkich warstwach skóry. Większe cząsteczki działają na powierzchni, natomiast mniejsze nawilżają głębsze partie naskórka. Zastosowanie połączenia kwasu hialuronowego oraz czerwonej mikroalgi Haematococcus pluvialis potęguje nawilżenie skóry, sprawiając, że jego efekty są skuteczne i długotrwałe. Dzięki wysokiej zawartości astaksantyny mikroalga działa antyoksydacyjnie, chroniąc skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Formuła kosmetyku sprawia, że twarz odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, znika uczucie ściągnięcia i szorstkości, a drobne linie powstałe w skutek odwodnienia ulegają spłyceniu. Dzięki wodno-żelowej konsystencji serum jest idealne również dla cery tłustej. Nie zapycha porów oraz nie pozostawia na skórze tłustego filmu.


Mimo skoncentrowanej formuły, serum jest nie tylko idealnym rozwiązaniem na problemy skóry odwodnionej, ale także doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji każdego typu cery, bowiem optymalne nawilżenie pozwala zachować zdrowy i piękny wygląd skóry.