pl

Pielęgnacja skóry dojrzałej z niedoskonałościami – zasady pielęgnacji.

Kategoria: Porady ekspertów

Mogłoby się wydawać, że niedoskonałości to zmora osób do 20 roku życia. Niestety coraz częściej problemyz cerą mają również osoby starsze. Pielęgnacja skóry dojrzałej z niedoskonałościami może wydawać się problematyczna, bo jak w delikatny sposób pozbyć się zaskórników, wągrów 

i rozszerzonych porów, nie zapominając o zabiegach przeciwzmarszczkowych? 

 

Składniki aktywne, których potrzebuje Twoja skóra.

 

W pielęgnacji skóry dojrzałej z niedoskonałościami warto postawić na składniki o holistycznym działaniu,

które nie tylko walczą z problemem, ale także pielęgnują skórę, opóźniając pojawienie się symptomów starzenia w postaci zmarszczek, przebarwień i plam starczych. Do takich składników należą między innymi kwasy, antyoksydanty oraz zawarte olejach roślinnych nienasycone kwasy tłuszczowe.

W kremach warto szukać kwasu salicylowego, który nie tylko normalizuje skórę, redukując niedoskonałości, ale także reguluje procesy odnowy komórkowej skóry, poprawiając jej strukturę i jakość.

W pielęgnacji skóry z niedoskonałościami wartościowy jest także kwas migdałowy. Substancja ta oprócz właściwości złuszczających, posiada również właściwości nawilżające oraz antybakteryjne.

Co ważne, kwas migdałowy jest łagodny, nawet dla skóry wrażliwej. Absolutnym must-have w pielęgnacji skóry dojrzałej jest kwas hialuronowy, który odpowiada za stabilizację włókien kolagenowych, dzięki czemu opóźnia powstawanie zmarszczek. Jego dodatkową zaletą jest zdolność łagodzenia podrażnień skóry. Antyoksydanty, np. glukonolakton zwiększają mechanizmy ochronne skóry, zabezpieczając ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Poza tym glukonolakton odżywia skórę, zwiększając jej jędrność, a także elastyczność. Idealnym dopełnieniem pielęgnacji skóry dojrzałej z niedoskonałościami są oleje roślinne bogate

w nienasycone kwasy tłuszczowe. Jednym z nich jest olej Tamanu, który łagodzi podrażnienia oraz zaczerwienia skóry, dodatkowo przyśpieszając regenerację naskórka.

 

Zasady pielęgnacji skóry dojrzałej z niedoskonałościami.

 

Prawidłowe oczyszczanie twarzy to podstawa pielęgnacji dojrzałej skóry problematycznej.

Nie wolno zapominać o dokładnym demakijażu, po którym powinno nastąpić oczyszczanie twarzy z dodatkiem delikatnego żelu myjącego, a także tonizowanie, które ma na celu przywrócenie właściwego pH skóry. Wiele osób, których problemem są niedoskonałości skóry, walcząc z wypryskami, pomija etap nawilżania skóry. To błąd, ponieważ odwodniona skóra starzeje się szybciej. Co więcej, brak odpowiedniego nawilżenia wpływa na zwiększenie produkcji sebum, co z kolei przyczynia się do pojawienia się następnych niedoskonałości. Wybierając kosmetyki nawilżające, powinnyśmy postawićna te o lekkiej, nietłustej formule, które nie zapychają porów. 

 

Oczywiście walka z niedoskonałościami może być procesem żmudnym i czasochłonnym, dlatego, aby czuć się komfortowo można stosować kosmetyki maskujące niedoskonałości. Wybierajmy te, które oprócz właściwości kryjących, redukują niedoskonałości, a także przyśpieszają odnowę skóry. Ogromny wpływ na kondycję skóry ma również styl życia. Zdrowa, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, a także prawidłowa ochrona przeciwsłoneczna mogą skutecznie opóźnić proces starzenia się skóry, a także polepszyć jej wygląd.