pl

Dlaczego kawior nazywany jest eliksirem młodości?

Kategoria: Porady ekspertów

Kawior to jeden z najdroższych i najbardziej luksusowych składników stosowanych
w kosmetykach. Unikatowy skład chemiczny sprawia, że jest on nazywany eliksirem młodości. Ze względu na swoje zaawansowane właściwości odmładzające kosmetyki z ekstraktem z kawioru polecane są szczególnie kobietom dojrzałym, których skóra wymaga intensywnej regeneracji i odbudowy.

Jak kawior znalazł się w kosmetykach?

Na pewno nie zastanawiałaś się nad tym, skąd kawior wziął się w kosmetykach. Działanie kawioru na skórę zaobserwowały kobiety pracujące przy jego połowie. Podczas gdy ich twarze były pomarszczone i wyglądały na zmęczone, ich dłonie były piękne i nienaznaczone upływem czasu. Rozpoczęto badania nad tym surowcem, które potwierdziły jego wyjątkowe właściwości regeneracyjne. Od tego momentu stał się on jednym z najskuteczniejszych składników wykorzystywanych w luksusowych kosmetykach.


Jak kawior działa na skórę?

Niezwykła moc kawioru wynika z jego składu chemicznego, który jest mocno zbliżony do składu młodych komórek skóry, dzięki czemu sprzyja jej rewitalizacji i odmładzaniu. Dzięki wysokiej zawartości niezbędnych aminokwasów, odżywczych protein, kwasów tłuszczowych, a także witamin i minerałów wykazuje intensywne działanie regenerujące i naprawcze. Dodatkowo odbudowuje naturalną barierę hydrolipidową skóry, zwiększając jej odporność na działanie czynników zewnętrznych.

 

Jaki kosmetyk z kawiorem wybrać?

Chcąc wykorzystać cały potencjał kawioru, warto sięgnąć po skoncentrowane kosmetyki
o wzmocnionym działaniu i wyższym stężeniu składników aktywnych. Odkryciem jest Bioliq Pro Intensywne serum rewitalizujące z ekstraktem z kawioru. To wszechstronny kosmetyk, który nie tylko intensywnie nawilża i odżywia skórę, ale także wygładza zmarszczki. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów w kawiorze, chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, opóźniając procesy starzenia. Serum pozostawia skórę jędrną, elastyczną i pełną blasku.