pl

Jak za pomocą masażu pozbyć się zmarszczek?

Kategoria: Porady ekspertów

W życiu każdej z nas przychodzi taki moment, kiedy próbujemy zatrzymać uciekający czas i powstrzymać jego następstwa. Świadome tego, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry, sięgamy po różne kosmetyki o działaniu odmładzającym. I słusznie. Tylko czy to wystarczy?

Czasami pośpieszne nałożenie kremu na twarz to za mało. Dlatego aplikację kosmetyku warto poprzedzić albo połączyć z odmładzającym masażem. Regularnie wykonywany potrafi znacząco opóźnić procesy starzenia. Przekonaj się, dlaczego warto wprowadzić masaż twarzy do codziennej pielęgnacji.

Dlaczego warto wykonywać masaż twarzy?

Masaż twarzy ma za zadanie przede wszystkim pobudzić mikrokrążenie, a także zwiększyć wchłanianie substancji aktywnych zawartych w stosowanych przez nas kosmetykach, dzięki czemu ich działanie będzie bardziej efektywne, a rezultaty szybciej widoczne. Lepsza cyrkulacja krwi sprawia, że komórki skóry lepiej przyjmują substancje odżywcze. Poza tym masaż twarzy pobudza przepływ limfy, likwidując obrzęki, co korzystnie wpływa na wygładzenie zmarszczek
i bruzd. Dzięki niemu skóra odzyskuje jędrny, sprężysty, a także pełen blasku wygląd.

Odmładzający masaż twarzy krok po kroku

Masaż twarzy warto rozpocząć od delikatnego głaskania skóry, zaczynając od szyi, a następnie przechodząc od brody w stronę czoła. Ruch ten powinien być płynny i delikatny, aby zbytnio nie naciągać skóry. Ważny jest też kierunek – masaż twarzy wykonujemy zawsze ku górze i na boki. Kolejnym etapem odmładzającego masażu twarzy jest rozcieranie drobnych zmarszczek i kurzych łapek. Za pomocą lekkich kulistych ruchów, zataczamy kręgi od środka czoła w kierunku skroni i z powrotem w kierunku nosa. Taki zabieg zazwyczaj zajmuje około 20 minut i powinien zostać zakończony aplikacją kosmetyku dostosowanego do potrzeb naszej skóry.

Jak masować twarz, kiedy nie mamy czasu

Nawet kiedy jesteśmy zabiegane, nie musimy rezygnować z dobroczynnych właściwości masażu twarzy. W takim przypadku, z pomocą przychodzą kosmetyki, których opakowania spełniają również funkcje masażera. Dzięki wygodnej tubie z pędzelkiem lub chłodzącymi kuleczkami już w trakcie aplikacji mogą zapewnić nam masaż twarzy, szyi czy delikatnych okolic oczu. Wpływa to na ujędrnienie skóry oraz pobudza komórki do lepszego funkcjonowania, zwiększając produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra odzyskuje elastyczność oraz młody, świetlisty wygląd. Kosmetyki z aplikatorami to świetny sposób na połączenie przyjemnego masażu i kuracji przeciwzmarszczkowej.