pl

Codzienne nawilżanie – dzięki temu Twoja skóra rozkwitnie.

Kategoria: Porady ekspertów

Aby zachować młody, zdrowy, piękny wygląd skóry jak najdłużej, trzeba dbać o nią codziennie - zapewne to wiesz. Jednak, czy w swoich codziennych zabiegach pielęgnacyjnych pamiętasz o nawilżaniu? To podstawa, która ma olbrzymie znaczenie, zwłaszcza w przypadku suchej, spiętej czy szorstkiej skóry. Sprawdź, dlaczego nawilżanie jest takie ważne…

 

Skóra składa się w 70% z wody. Zatem H2O to najważniejszy składnik, który zapewnia jej zdrowy wygląd. Utrata nawilżenia powoduje coraz mniejszą elastyczność skóry, co wpływa na pojawianie się przesuszeń i zmarszczek, zdecydowanie dodając lat. A przecież dbamy o cerę, aby wyglądać młodo. Nawilżona skóra jest gładsza, bardziej miękka i wzmocniona. Im lepsze nawilżenie, tym skuteczniej Twoja skóra radzi sobie z utratą wody.

 

Co sprawia, że skóra się przesusza?

Każdego dnia działają na nią czynniki zewnętrzne takie jak mróz, wiatr, klimatyzacja, czy suche i gorące powietrze. Dlatego skóra regularnie potrzebuje odpowiednich składników, które nie tylko nawilżą, przywrócą jej komfort i zdrowy wygląd, ale też będą w stanie odbudować i wzmocnić barierę ochronną. Powierzchnię skóry tworzy między innymi warstwa hydrolipidowa, która składa się głównie z wody i lipidów, przez co działa jak płaszcz ochronny. Skóra sucha charakteryzuje się delikatną warstwą hydrolipidową, dlatego bardzo łatwo traci wodę, stając się przesuszoną, odwodnioną i szorstką.

 

Jak skutecznie nawilżać skórę?

Mając suchą skórę, zadbaj o optymalne nawilżenie, nie tylko zewnętrznej części naskórka, ale także jego głębszych warstw. To zapewni jej nie tylko natychmiastowe, ale i długotrwałe nawilżenie.

Przykładem jednej z silniejszych substancji nawilżających jest kwas hialuronowy, który przynosi efekt długotrwałego i głębokiego nawilżenia skóry. Sprawia, że staje się ona miękka i odżywiona. Nawilżona skóra odżywa, co widać na pierwszy rzut oka i czuć w dotyku.  W kosmetykach nawilżających szukaj również alg morskich, które odbudowują warstwę hydrolipidową i zatrzymują wilgoć w skórze, chroniąc ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

I co najważniejsze, kluczem do optymalnie nawilżonej skóry jest regularność - pamiętaj, aby kosmetyki nawilżające stosować codziennie - dla piękna i młodego wyglądu Twojej skóry.